30 Aralık 2009 Çarşamba

28 ARALIK PAZARTESI Quzvin - Rasht


34. Gün
Sabah yola çıkmak için hiç acele etmedik.Sallana sallana kahvaltı yaptık,keyif kahvesi içtik.İnternette hava durumunu son kez kontrol ettik.Her şey yolunda ve biz yola koyulduk.
Rasht'a doğru yollar çok keyifli.Onların 4 günlük tatilinin sonu olduğu için dönüş yolu trafik vardı,herkes dönüş yolundaydı.Bitki örtüsü birden değişti.Karadeniz kıyıları gibi olmaya başladı.Manzaralı harika yollar.Zeytin ağacı bile gördük.Yemek için mola verdiğimiz yerde siparişlerimizin yanında enteresan mezemsi bi şey verdiler.Ben önce arnavut ciğer sandım.Sos içerisinde zeytinmiş.
Rahst'a vardığımızda 3 otel gezdik.Üçüncüsünde karar kıldık.Hemen duşumuzu alıp sokağa attık kendimizi.Küçük Han'ın heykelini arıyoruz.Abi mühüm şahsiyet.Sovyet Sosyalist İran Cumhuriyeti'ni kurmuş.Ama Cumhuriyet'in ömrü 1 yıl sürmüş.Küçük Han'ı da idam etmişler.Heykelini bulduk,saygılar abi......Çok karanlıktı,fotoğraf çekemedik.
Bruschetta adında sadece 4 masası olan bir italyan restorantı bulduk.Sahipleri İranlı bi karı-koca.Kadın 4 sene İtalya'da kalmış.Sonra dönüp bu dükkanı açmış.Kocası da mühendis ama iş bulamamaktan şikayetçi.Spagetti,pizza,sarımsaklı-domatesli ekmek ve tabiki espresso.Perfekto.
Bugünün km. 227
Toplam km 7107

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder